x
0(212) 234 63 33
0Toplam
TL
Üye Girişi
Giriş
 

KurumsalPROF. DR.

İBRAHİM ADNAN
SARAÇOĞLU

Aslen Safranbolu'lu olan İbrahim Adnan Saraçoğlu, 1949 doğumludur.
Kimya eğitimini tamamladıktan sonra 1982 yılında Avusturya Bilim Araştırma Fonu projesi üzerinden doktora çalışmasını Avusturya Graz Teknik Üniversitesi'nde tamamladı. Aynı üniversitenin Biyoteknoloji-Mikrobiyoloji kürsüsünde asistan olarak görev yaptı.
1985-1986 yıllarında Çukurova Üniversitesinde çalışan Saraçoğlu,
1987 yılında doçent,
1994 yılında profesör oldu.

Türkiye'de LAB'lı deterjanlara geçişin öncülüğünü yaptı.
Karl Franzes Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışan Saraçoğlu, aynı zamanda AVL Araştırma Merkezi'nde fizik ve medikal sensör bölümlerinde araştırmacı ve üst düzey yönetici olarak görev yaptı.
Viyana Teknik Üniversitesi'nde de profesör olarak çalışan Saraçoğlu'nun uluslararası yayınlanmış makale ve patentleri vardır.

Son yıllarda Phyto-biyokimya ağırlıklı çalışan Saraçoğlu, bitkilerin insan sağlığı üzerindeki çalışma ve araştırmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir. Amerika ve Avrupa'da internet üzerinden, birçok uluslararası sağlık sitesi ve forumları "Prof. Saraçoğlu Yöntemlerini" tüm dünyanın hizmetine sunmaktadır ve yine tüm dünyadan binlerce insan her gün bu siteleri ziyaret etmektedir.
Brokolinin prostatit ve iyi huylu prostat büyümesine (benigne prostate hyperplazy) ve lavantanın Hepatit-B ve Hepatit-C'ye karşı etkilerini ilk defa tüm dünyaya tanıtan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'dur.

Bitkisel olarak önleyici ve koruyucu tedavi kavramını ve yöntemlerini ilk geliştiren Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, halen İstanbul Aydın Üniversitesi'nde bitki kimyası, ileri bitki kimyası ve gıda biyokimyası dersleri vermektedir.

Yurt dışındaki üniversiteler Saraçoğlu'nun çalışmalarını araştırma konusu yapmakta ve yine birçok yurt dışındaki kitaplarda çalışmaları kaynak olarak gösterilmektedir.


Sık Sorulan Sorular
  • Hiçbir kayıt bulunamadı. "Yeni Mesaj Yaz" butonunu kullanarak yeni bir mesaj gönderebilirsiniz.

Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.